מזונות ילדים לפי ההסדר החדש

מזונות ילדים לפי ההסדר החדש- מה חשוב לדעת?

הליך גירושין הוא רגיש ודורש חשיבה על ממדים רבים במיוחד כאשר ישנם ילדים שמעורבים בו. כדי להבטיח דאגה לכל צרכי הילדים הקטינים מחייב החוק הישראלי מהורים לדאוג להם, ובמקרה של הורים גרושים על הורה אחד לשלם מזונות להורה השני.

מחפש משרד עורך דין גירושין בבאר שבע?

מזונות בהסכמה

בסרטים רבים אנו עדים למחלוקות שמתעוררות סביב עניין המזונות, אולם אין הכרח כזה. זוגות גרושים רבים מגיעים להסכמה על גובה המזונות אולם במקרה של אי הסכמות נדון הדבר בבית המשפט שמכריע מה יהיה סכום המזונות. משום שמטרת המזונות היא לדאוג לצרכי הילד, ההחלטה לגבי גובה המזונות צריכה להתקבל על בסיס טובת הילד וצרכיו.

כיצד מחושבים המזונות לפי ההסדר החדש?

הזכאות למזונות היא לקטינים עד גיל 18 או למי שעברו את גיל 18 ונמצאים בשירות לאומי, שירות חובה או שנת שירות ולפיכך זכאים למזונות מופחתים. תקנה חדשה משנת 2017 קובעת שעבור ילדים מעל גיל 6 ועד גיל 18 ייקבעו דמי המזונות לפי יחס ההכנסות של שני ההורים וחלוקת זמני השהות של הילדים. פרמטרים אלו תקפים גם בבית המשפט למשפחה וגם בבתי הדין הרבניים.

מתי עורכים הסכם מזונות?
כך או כך ההורים יכולים כאמור להסכים ביניהם על סכום המזונות כחלק מהסכם גירושין או פרידה או כחלק מהסכם הורות משותפת כאשר ההורים אינם מביאים ילד במסגרת זוגיות. את ההסכם יש לאשר בבית משפט לענייני משפחה, למעט הסכם מזונות בהורות משותפת שאינו דורש אישור בית משפט.

מה קורה אם לא משולמים דמי מזונות?

במקרים שבהם נפסקו מזונות אולם החייב אינו משלם אותם, המוסד לביטוח לאומי יהיה מי שיעניק את דמי המזונות לפי פסק הדין או הסכום שנקבע בתקנות הביטוח הלאומי- הנמוך מבין השניים. את ההפרש אפשר לגבות מההוצאה לפועל על ידי עורך דין.

חשוב לדעת שהורה שמשלם מזונות לילדיו זכאי להקלות מס ולזכויות נוספות. כדי למצות את ההליך באופן הוגן פנו לעורך דין שמומחה לגירושין שילווה אתכם וינחה אתכם כיצד למצות את זכויותיכם.