תביעות- אזרחיות

תביעות אזרחיות- מה חשוב לדעת לגביהן?

תביעות אזרחיות כשמן כן הן, נוגעות לכל עניין אזרחי. זה יכול להיות מתחום הנזיקין, המשפחה, העבודה ונגד אדם אחר, חברה או ארגון, ואפילו נגד המדינה והרשויות. מרבית התיקים שתלויים בערכאות משפטיות הם תביעות אזרחיות, זאת להבדיל מתביעות פליליות שבהן התובעת היא המדינה.

כמו כל הליך משפטי גם הגשת תביעה אזרחית דורשת כמה שלבים והבנה של ההליך בכללותו. חשיבות ביצוע ההליך בצורה הראויה היא גבוהה לא רק לתובע אלא גם לנתבע. לפיכך בכל מקרה שהוגשה נגדכם תביעה אזרחית ובכל מקרה שאתם שוקלים להגיש תביעה כזו מומלץ להיעזר בעורך דין מקצועי ומנוסה שהוא בעל מומחיות לתחום האזרחי- מסחרי.

למה חשוב להיעזר בעורך דין?

אמנם אין חובה הגיש תביעה אזרחית על ידי עורך דין, אולם משום שמרבית האנשים אינם בקיאים עם החוק, התקנות והפסיקות בתחום חשוב לקבל ייעוץ משפטי ממומחה. במקרים מסוימים עורך דין ישר והגון יניא את הלקוח מהגשת תביעה אם הוא סבור שאין עילה מספקת להגשתה. זה עשוי לחסוך משאבים כספיים ומאמץ של הלקוח שיתברר כחסר ערך בהמשך.

הגשת תביעה- המשוכה האחרונה בהחלט

כל עורך דין מומחה יסביר ללקוח שלו שרגע לפני הגשת התביעה כדאי לנסות למצות את כל הניסיונות למניעת התביעה עם הידברות, מכתבי התראה, הסכמי פשרה או הסכמה על מנגנון אחר מחוץ לבית המשפט שיכריע בסוגיה. למעשה הגשת תביעה אזרחית היא המשוכה האחרונה שניתן להשתמש בה ועדיך להימנע ממנה ככל שניתן.

קיבלתי תביעה אזרחית- מה לעשות?

מנגד, כל מי שמקבל לידיו כתב תביעה חייב להתייחס אליו במלוא הרצינות. בין אם הטענות מוצדקות ובין אם לא, אין להתעלם מכתב התביעה ומומלץ לפנות לעורך דין באופן מידי כדי לפעול בצורה הנכונה והיעילה ביותר. עורך דין מומחה יוכל למזער את הנזק, לבטל את כתב התביעה, לבדוק לעומק את פרטי המקרה ובמקים מסוימים אולי ימליץ על הגשת תביעה נגדית.