שלום בית- כל צד ושיקוליו

הליך הגירושין מעמת את שני הצדדים שמעורבים בו עם היבטים בירוקרטיים, משפטיים, כלכליים וכמובן רגשיים. הליך הגירושין והעובדה שהא בלתי הפיך, בנוסף למשך הזמן שהוא לקוח והסבל הרב שהוא גורם לכל המעורבים בו, מביא לא מעט זוגות שנתקלים בקשיים בזוגיות, רגע לפני שהתא המשפחתי עובר טלטלה קשה ומסובכת, לנסות ולשקם את היחסים. שיקום היחסים יכול להיות בין היתר על ידי הסכם שלום בית, שמטרתו לסייע לבני הזוג להגיע להסכמות לגבי מחלוקות שהתעוררו ביניהם.

מחפש משרד עורך דין גירושין בבאר שבע?

מה המטרה?
הסכם שלום הבית מבטא ומציג את המחלוקות בין בני הזוג, והוא נועד למנוע מאחד הצדדים לגשת לבית משפט ולהגיש באופן חד צדדי תביעה בנושא גירושין. גירושין בישראל נעשים בשני מישורים: גירושין ברבנות נותנים תוקף דתי והם חובה על פי חוק, ואילו במישור השני מעניק בית המשפט להסכמים כמו הסכם גירושין או הסכם שלום בית תוקף של פסק דין.

הסכם שלום בית והסכם גירושין
לעתים קרובות קורה שהסכם שלום הבית כולל בתוכו גם הסכם גירושין ואז הוא מבקש לענות על שאלות סביב הנושא של גירושין וילדים, כולל היבטים שונים כמו משמורת ילדים, חלוקת הרכוש, משמורת אב או משמורת אם ועוד. המטרה בהסכם כזה היא להכין את הקרקע לקראת הליך גירושין במקרה ששיקום היחסים לא יצלח. במקרים מעין אלו ממליצים עורכי הדין לתת את הדעת על הסכם הגירושין ולוודא שהוא מאוזן ושוויוני.