תקנון לאתר אינטרנט

אתרי אינטרנט הפכו לחלק בלתי נפרד מעולם העסקים. כל עסק או חברה שמכבדים את עצמם מתחזקים אתר אינטרנט מטעמם שבו מוצגת החברה, פועלה, הדרכים ליצור עמה קשר, מידע מקצועי ועוד. תחזוקת אתר אינטרנט כוללת היבטים עיצוביים וויזואליים וגם לא מעט היבטים משפטיים. לשם טיפול באותם היבטים משפטיים קיים תקנון חברה. תקנון לאתר אינטרנט הכרחי במקרים שבהם מעלים הגולשים טענות נגד האתר. התקנון אמור לתת מענה על אותן לענות ולוודא שבעל האתר מוגן בפני תביעות משפטיות שונות.

לאילו אתרים צריך תקנון?
תקנון לאתר מכירות למשל הוא הכרחי בעיקר עקב הפעילות המיוחדת שמתקיימת באתרי מכירות. בנוסף להם, גם באתרים שיש בהם מאמרים וביקורות מלווים בהסברים, אתרים שמשמשים ליצירת הכנסות, אתרים שמכילים תוכן גולשים, או כאלה שמתקיימת בהם פעילות כלשהי שכוללת אינטראקציה עם גולשים מומלץ לערוך תקנון חברה מותאם לעסק. לעתים נדמה כי תקנון חברה הוא דבר אחיד שניתן להעתיקו מכל אתר אחר, אולם אין זה כך.

מה ההבדל בין תקנון כזה לאחר?
תקנון לאתר מכירות או לכל אתר אחר אינו דבר אחיד ויש לוודא כי התקנון מותאם לאופי הפעילות באתר, סוג המוצר, החברה וסוג השירות שמוצע בו. תקנון שלא ייקח בחשבון את כל ההיבטים המשפטיים הרלוונטיים ולא יכסה את בעל העסק ויעניק לו הגנה משפטית טובה וראויה עלול להעמיד את החברה מול תביעות משפטיות שיגבו מחיר יקר ויפריעו לפעילות התקינה של החברה. את התקנון יש לערוך ולהכין בסיוע משפטי על ידי עורך דין שמתמחה בכתיבת תקנונים לאתרי אינטרנט מסחריים.