נדל”ן- מקרקעין

נדל”ן מקרקעין- מה ההבדל ביניהם?

חוק המקרקעין בישראל משנת 1969 הוא הבסיס לדיני מקרקעין שנדונים בבתי המשפט בישראל. הם מתייחסים לשאלות על אודות בעלות על קרקעות ועל קניין צמוד קרקע קבוע או זמני.

מחפש עורך דין מקרקעין בבאר שבע?

המילה מקרקעין היא בעצם המונח המשפטי לנכס דלא ניידי, או בשמו העממי יותר- נדל”ן. במסגרת דיני מקרקעין נדונות סוגיות שקשורות לשימושי קרקע, מיסוי ובעלות. עסקאות מכירה ורכישה של נדל”ן יתבצעו בהליך מתמשך שבו רוכש הקרקע מקבל זכויות בעלות או חכירה על נכס לאחר שזו נרשמה במרשם המקרקעין או במנהל מקרקעי ישראל.

בנוסף, דיני מקרקעין מכירים גם בעסקאות נדלן חלופיות כמו חוק הגנת הדייר משנת 1972 שהוא המשך למה שכונה בעבר דמי מפתח ומקנה לדייר חזקה עתידית על נכס בתמורה לשכירות נמוכה, מבלי להעביר את זכויות הקניין על הנכס באופן מלא.

עורך דין נדלן מקרקעין בבאר שבע
עורך דין נדלן מקרקעין בבאר שבע

תכנון ובנייה

נדלן מקרקעין נוגע גם לתחום תכנון ובנייה כאשר הוא מעורב בהליכי התכנון והבנייה של מבנים שונים. מדובר בהליך בירוקראטי מסובך ומורכב ולכן כל התנגדות לתכנית בנייה דורשת ידע, מקצועית וניסיון שיאפשרו להתנהל במבוך הבירוקראטי המסובך והמסועף.

רוב האנשים יהיו מעורבים בשלב כזה או אחר בעסקת מקרקעין. דיני המקרקעין עוסקים בכל קרקע ובכל עסקה שנוגעת לה, ולכ גם שכירת דירה נכנסת תחת תחום דיני מקרקעין. לפיכך גם כאשר אדם משכיר או שוכר נכס עליו להסתייע בעורך דין שמתמחה בדיני מקרקעין כדי להבטיח שמירה על הנכס או על זכויותיו לפי חוק תוך לקיחה בחשבון של תרחישים אפשריים. עורך דין מומחה ובעל ניסיון יוכל לעורך עבורכם חוזה שיגן עליכם באופן המיטבי וידאג לשמירה על הנכס. לחילופין, אם אתם שוכרים נכס עורך הדין יוודא שהחוזה אינו חד צדדי ועומד בסטנדרטים של הגינות.

כיצד רושמים הערת הזהרה בטאבו?

רישום הערת הזהרה בטאבו מחייב הגשת מספר מסמכים ובהם טופס בקשת רישום הערת הזהרה יפוי כח של בעל הזכויות בנכס

סוגי עסקאות מקרקעין

אילו סוגי עסקאות מקרקעין קיימים עסקאות מקרקעין או בשמן הנפוץ יותר עסקאות נדל”ן נפוצות ביותר ולמעשה כמעט כל

סוגית המס בעסקאות מקרקעין
טיפים והבנת עסקת מקרקעין

חוזה נערך ע”י עורך הדין בהתאם לתנאים וההסכמות שהגיע הצדדים לאחר משא ומתן אין עורך הדין מתערב במשא ומתן ואין

איך בודקים בעלות דירה

 אישור זכויות או בשמו המוכר יותר נסח טאבו הינו מסמך אשר בו מפורטים כל הזכויות הרשומות בטאבו לגבי נכס

האם הסכם זיכרון דברים לדירה מחייב?

מסתבר כי זיכרון דברים לדירה הוא מסמך משפטי מחייב לכל דבר. אם אתם לא מעוניינים עדיין לחתום על חוזה אל