ריבים בין יורשים

מותו של אדם קרוב הוא דבר כואב לכל הדעות, והוא הופך קשה מנשוא כאשר מתגלעים סכסוכים ומאבקים בין היורשים הפוטנציאליים. מדובר באחד הסכסוכים הכואבים ביותר, שגורמים לבני אותה משפחה לצאת זה כנגד זה, דווקא בשעה קשה זו. ריבים בין יורשים חוקיים יכולים להיות במגוון נושאים.

על מה רבים?
זה יכול להיות עקב היררכיה משפחתית שבעטיה אח אחד סבור שמגיע לו יותר מהשני, זה יכול להיות עקב ניסיון להתחשבן על היבטים משפחתיים, זה יכול להיות עקב תחושה שאח אחד סייע להורים בערוב ימיהם יותר מהאחרים ולכן הוא סבור שמגיע לו יותר או במקרה של מחלוקת נדל"ן כאשר אחד האחים רוצה למכור את בית ההורים ואילו האחר מסרב. את הסכסוכים הללו, ניתן למנוע בשתי דרכים. או על ידי עריכת צוואה מסודרת, או בהיעדר צוואה על ידי פנייה לעורך דין שיערוך הסכם בין היורשים.


שתי הדרכים לשלום בין האחרים
הסכם ירושה נחתם ונערך בין יורשים חוקיים ומטרתו להקטין את המחלוקות בין בני המשפחה, להקטין את תשלומי המסים וליצור הליך בריא לכולם שבו נעשית חלוקה של הרכוש באופן צודק ושוויוני. הדרך השנייה היא כאמור צוואה שעורך אדם עוד בחייו מטרתה להסדיר את חלוקת הרכוש בין יורשים על פי דין. צו צוואה מבטא מחשבה קדימה ורצון של ההורים למנוע מריבות וחילוקי דעות בין ילדיהם, כאשר ילכו לעולם הבא.
מדובר בהליך פשוט שנעשה אצל עורך דין שמתמחה בכתיבת צוואות שמטרתו להקטין ויכוחים וסכסוכים וליצור הליך משפחתי תקין וראוי.