ייצוג- וליטיגציה בבית משפט

ייצוג משפטי הוא מלאכת מחשבת שבה עושה עורך הדין שימוש בחוק ובמערכת המשפט בכדי להעניק ללקוח שלו את הייצוג ההולם ביותר שלוקח בחשבון את כל ההיבטים המשפטיים תוך ראיית האינטרסים של הלקוח בכל מקרה ספציפי. עבודת עורכי הדין עניינה החוק ופירושו, ותחום הליטיגציה הא תחום שמתייחס להתדיינות בבתי המשפט. ייצוג בבתי המשפט אינו דומה להעלאת טיעונים על הכתב והוא דורש התמחות וניסיון רב.

הייצוג המשפטי

במיטבו מעניק ייצוג בבית משפט את הדיון המעמיק, היסודי והמקצועי הטוב ביותר עבור הלקוח. עורך דין בעל ניסיון בייצוג בבית המשפט יבחר את האסטרטגיה הנכונה ביותר, לאתר את נקודות התורפה של הצד השני, יעמוד על הנקודות החזקות מנקודת מבטו של הלקוח שלו וכך יעניק לו את הייצוג הטוב ביותר. משום שהייצוג בבתי המשפט מכריע את עתידם של אנשים, נדרשת חשיבה מאומצת ויצירתית על כל הדרכים למזער את הנזק של הלקוח או לחילופין להגביר את התועלת שיפיק מהמהלך.

אסטרטגיה

האסטרטגיה המשפטית שתיושם בכל תיק עתידה להשפיע על מהלך חייו של אדם, ולכן יש חשיבות רבה לבחירת הגורם שיעניק את הייעוץ המשפטי, הניסיון שלו, ההכשרה והרקע המקצועי שלו. ייצוג בבית משפט יכול להיות בבית המשפט העליון, בית המשפט המחוזי או בבית משפט השלום, או בערכאות מיוחדות כגון בג"צ, בית המשפט לעניינים מנהליים, בית הדין לעבודה, וועדות ערר, בוררות וגישור.