הסכם גירושין

בהליך גירושין מטבעו הוא קשה וכואב, אבל לא כל הליך גירושים חייב לכלול דיונים משפטיים מעייפים ומפרכים, סחטנות או מחלוקות על קוצו של יוד. במקרים לא מבוטלים מצליחים הצדדים להגיע להסכמות משותפות מתוך ההבנה שהסכמות אלה יסייעו להם להתחיל את פרק ב' בחייהם בנקודת פתיחה טובה יותר. ההבנה הזו מביאה יותר ויותר זוגות שנמצאים בהליך גירושין לחתור למה שנקרא הסכם גירושין. הסכם כזה נערך ונוצר על ידי עורכי הדין של הצדדים ובו באים לידי ביטוי כל ההיבטים של הליך הגירושין.

מחפש משרד עורך דין גירושין בבאר שבע?

מה כולל ההסכם?

זה כולל שאלות על משמורת ילדים, חלוקת הרכוש בין הצדדים, קביעת דמי המזונות וגם החלטה לגבי זכויות פנסיוניות בגירושין. במקרים מסוימים ניתן לערוך הסכם גירושין על ידי עורך דין אחד שמייצג את שני הצדדים ומוסכם על ידם, אם כי ייצוג של כל צד על ידי עורך דין מטעמו מבטיח במידה רבה יותר הסכם שיהיה מאוזן וייקח בחשבון את כל ההיבטים והאינטרסים של הצד שאותו הוא מייצג.

ערעור על ההסכם

בהקשר של משמורת ילדים במרבית המקרים תקבל האם את המשמורת המלאה ואילו האב יזכה להסדרי ראיה עם הילדים. לגבי חלוקת הרכוש נהוג לקחת בחשבון את השווי של כל הרוכש שנצבר לאחר הנישואין ולחלקו שווה בשווה בין הצדדים. מדובר על הסכם שמחייב את שני הצדדים אולם ניתן לערער עליו במקרה של שינוי בנסיבות. הערעור יוגש לבית המשפט שבו קיבל ההסכם תוקף של פסק דין.